סדנת פיתוח מנהלים בשילוב כלים מעולם הבמה והסטנד אפ

סדנת פיתוח מנהלים שמשלבת כלים מעולם הבמה, הכתיבה והסטנד אפ

מנהלים טובים באמת הם גם מנהיגים טובים.  כאלה שיודעים לסחוף אחריהם אנשים אחרי החזון שלכם, לרתום אנשים למטרות, להוות דוגמא אישית והשראה, להפיח אופטימיות כשקשה, לקחת אחריות ובסוף כל זה, להביא לתוצאות.

כל אלה ועוד הם מרכיביה של מנהיגות כריזמטית, כזו שאנחנו לא מחויבים לציית לה, אלא רוצים ללכת אחריה. כשאני חושבת על מנהלות ומנהלים טובים שהיו לי, עולים לי בראש מיד נירית וגיא.

גיא היה המפקד שלי בצבא, קשוב, חייכן, מצחיק, מפרגן. כזה שיודע לשים גבולות בצורה שנעים היה לקבל אותם.

כזה ששימש דוגמא כשהיה צריך להתנדב ראשון לכל משימה. נירית הייתה המנהלת שלי בחברה בה עבדתי בהיותי סטודנטית כאשת מכירות. היא ניהלה סניף של רשת מכוני כושר גדולה.

מה שקסם לי בה, היא שהיא נתנה בי אמון מההתחלה. אני לא אשכח את המשפט שהיא נהגה לומר לי, "יש לך יד חופשית לעשות מה שצריך כדי להביא מכירות, סומכת עלייך ויודעת שלא תביישי אותי", וכך היה.

עד היום מעניין אותי לראות איך כל מפקד/ מנהיג משאיר חותם בדרך ייחודית משלו. דרך המתנה האישית שאיתה הוא נולד.

בסדנת פיתוח מנהלים מבית אודליה יקיר אנחנו משתמשים בכלים ייחודיים מעולם הבמה, הסטנד אפ, התסריטאות והמשחק, כדי לעזור למנהלים להגדיל את ארגז הכלים שלהם ולשכלל את היכולות הבינאישיות שלהם.

ביבילותרפיה – כתיבת תסריט מאפשרת לנו לראות נקודות חשובות במסע שלנו ובמי שאנחנו שטרם עצרנו להסתכל בהן קודם. בנוסף, היא מאפשרת לנו לכתוב את התסריט שלנו מחדש מעכשיו והלאה ולבחור לאיזו נקודה אנחנו רוצים להגיע ואיך.

אימפרוביזציה – משחקי אלתור. מאפשרים לנו להוציא את הילד שבנו החוצה, ללמוד לפעול מהאינטואיציה, לצחוק ללא מעצורים, לחשוב מהר, להיות יצירתיים ומקוריים.

סטנד אפ – מאפשר לנו לגלות את הקלילות, השחרור, האותנטיות וההומור שבנו החוצה. ללמוד להסתכל על דברים בצורה אחרת, חדשה ומקורית. לפתח חשיבה יצירתית. לשפר יכולות פרזנטציה. להקליל אירועים רציניים, כמו גם לצחוק על עצמנו כדי לעורר הזדהות ואמון.

קלפי אימון – התמונות שבקלפים מאפשרות לנו לקבל החלטות דרך האינטואיציה ולא המיינד, לנטרל מחשבות טורדניות ולא מועילות ולקבל תשובות מדויקות בדרך שונה ממה שרובינו מורגלים.

סדנאות פיתוח מנהלים בנויה משלושה מפגשים כאשר כל מפגש עוסק בסט כלים ייחודי אחר. את סדנת פיתוח מנהלים מעבירה אודליה יקיר, שזו אני כמובן -😊. בוגרת בית הספר למשחק ולאומנויות הבמה "בית צבי", עיתונאית ובעלת המדור "אודליה בדרכים" בישראל היום ובעלת טור ב-ynet .

שחקנית ("עג'מי", "דמעות של חול"), סטנדאפיסטית ("צחוק מהעבודה", "שישי על הגג"), סופרת ("עד החתונה זה יעזור").

סדנת פיתוח מנהלים
סדנאות פיתוח מנהלים – התמודדות עם החלטות מנהלתיות

מפגש ראשון

פיתוח מנהיגות באמצעות הומור – אז מה המשותף למנהיגות ולהומור? שניהם מייצגים ערכים כמו אופטימיות, יכולת לעורר השראה, דוגמא אישית, חברותיות, אותנטיות.

בסדנת פיתוח מנהלים נלמד איך מנהיגי העולם כדוגמת אובמה, רונלד רייגן, מרגרט תאצ'ר ואנגלה מרקל הצליחו לסחוף קהל, להעביר מסרים, לייצר אמון ולעורר הזדהות בעזרת הומור.

נלמד איך להעביר מסרים, לנהל סכסוכים, לשבור קרח וליצר אינטימיות עם עובדים באמצעות הומור.

נפתח סגנון הומור אישי וטבעי שיבנה את הדמות שלנו כמנהלים מעוררי השראה. איך להביא אותנטיות, לקיחת אחריות ואופטימיות בעזרת הומור והומור עצמי.

בחלק הראשון של הסדנה נצפה יחד במספר קטעי וידאו מתוך נאומים של מספר מנהיגות ומנהיגים ונלמד מהם איך הם משלבים הומור וגם כמה טכניקות לכתוב בדיחות.

בחלק השני של סדנאות פיתוח מנהלים, המשתתפים יעלו סיטואציות ודילמות מהחיים האישיים והמקצועיים שלהם ונלמד להתמודד איתן ולפתור אותן בהצלחה בעזרת הומור באמצעות סיעור מוחות קבוצתי.

נשתמש בטכניקות מעולם הסטנד אפ, מדיטציה וכתיבה.

מפגש שני

זיהוי המתנה שבך וסגנון מנהיגות לפי חוזקות מולדות–  שיטת "המתנה שבך" אותה ייסדתי לפני חמש שנים, דוגלת בכך שכל אדם נולד עם מתנה ייחודית שהוא בא לתת לעולם. המתנה שבנו היא שילוב ייחודי לנו של חוזקות מולדות, תשוקות וכלים גופניים.

חוזקה יכולה להיות יצירתיות והכלי הגופני שבאמצעותו היצירתיות בא לידי ביטוי משתנה מאדם לאדם.

אצל אחד זה דרך מגיע, אצל השנייה דיבור, אצל השלישי תנועה וכו'.

מימוש המתנה שבנו משפיע לטובה על כל אחד מהאספקטים של חיינו, כלכלי, רגשי, גופני, חברתי וזוגי.

המתנה שבנו היא הדרך שלנו להשפיע לטובה על חיי אנשים אחרים. בסדנה המשתתפים יעברו דרך תרגילים שונים שבהם יזהו את מרכיבי המתנה שבהם, זיהוי חוזקות, תשוקות וכלי גופני בולט.

לאחר מכן נחדד את המתנה האישית של כל אחד מהם דרך עבודה עם זיכרונות ילדות וקלפי אימון ייחודיים. בשלב השני של סדנאות מנהלים נבין איך המתנה שבנו משפיע על סגנון הניהול שלנו. האם זו היכולת לגרום לעובדים להיפתח בפנינו, ללכת אחרינו, להרגיש נוח במחיצתנו?

האם זו היכולת לעורר הזדהות, היכולת לתת חופש פעולה או היכולת לפתור דברים מורכבים בצורה פשוטה? מפגש מרתק באורך שלוש שעות שמטרתו נפילת אסימונים, זיהוי חוזקות חדשות וזיהוי סגנון ניהול ייחודי. בסדנה נשתמש בתרגילי דימיון מודרך, כתיבה ועוד.

מפגש שלישי

הצגה עצמית מעניינת ועמידה מול קהל – לכל מנהל יש סיפור אישי. על הדרך שהוא עבר עד שהוא הגיע לעמדה הנוכחית, מה מצריך ממנו התפקיד כרגע, מה החזון שלו, לאן הוא שואף להגיע ואיזה שינוי הוא מבקש לחולל ואיך התמודדות עם מצבים קיצוניים שינו את הגישה הניהולית שלו.

במהלך סדנאות פיתוח מנהלים נלמד לכתוב את סיפור הקריירה שלנו, הצגה  עצמית של התפקיד הנוכחי שלנו ואת החזון לעתיד. בחלק השני שלה נציג את עצמנו מול קהל (מול יתר חברי הקבוצה) בצורה מעניינת, מרגשת, אישית, ולא פחות חשוב, עם הומור! נלמד עמידה פיסית מול קהל, שימוש נכון במרחב, עבודה עם קשר עין ותנועות ידיים, שימוש נכון בקול. הסדנה נותנת למשתתפים ארגז כלים נרחב לפעמים הבאות בהן ידרשו לעמוד מול קהל, בוועידות כלכליות, בכנסי חברה, בהרמת כוסית או בעסקת מכירה (לא לוקחת אחוזים ממנה!). בסדנה נעשה שימוש בתרגילים מעולם הבמה, אימפרוביזציה, תסריטאות ועוד.

כל מפגש אורך כשלוש שעות. מספר משתתפים אופטימלי עד 20 איש. ניתן להזמין כל אחת משלוש סדנאות מנהלים גם בנפרד.

איך אוכל לעזור?
דילוג לתוכן