בלוג

להיות מצחיקה – להיות מנהיגה!

להיות מצחיקה – להיות מנהיגה!

מה המשותף למנהיגות כדוגמת אנגלה מרקל, גולדה מאיר ומרגרט תאצ'ר?

תתפלאו, אבל לא רק העובדה שהן הובילו את המדינות שלהן להישגים נאים בתקופת כהונתן, אלא גם שהן השתמשו בהומור בנאומים שלהן בצורה נפלאה כדי להשתיק את קולות יריביהן, להיות קלילות שצריך והכי חשוב, להטמיע את המסרים הנכונים.

למשל, כשמרגרט תאצ'ר, אשת הברזל וראשת ממשלת בריטניה לשעבר, נאמה את אחד מנאומיה האחרונים בתקופת כהונתה, הפריע לה אחד הגברים בקהל והקניט אותה שעכשיו, כשהיא מסיימת את תפקידה,  היא בטח עומדת לערוק ולהצטרף לאיחוד האירופי. במקום להיעלב או לתקוף בחזרה, מרקל לקחה לעצמה שנייה לחשוב ואז ענתה, "איזה רעיון מצוין!" בקיצור, קצת הומור עצמי לא הזיק לאף אחת.

בהרצאה שלי ליום האישה ולכל יום בשנה, על הקשר בין הומור ומנהיגות נשית, אני מדגימה כיצד נשים מובילות בהיסטוריה בהווה ובעבר, השתמשו בהומור כדי לייצר אמון, אמינות, הזדהות, העברת מסרים ורתימה של הקהל- בקיצור, כל מה שמנהיגה צריכה כדי להוביל דעה ועם.

ומה בהקשר האישי שלי לעניין?

נעים להכיר, כקומיקאית השתתפתי בתוכניות טלוויזיה רבות, "משישי עד הגג" ועד "צחוק מהעבודה", בשנים האחרונות אני מרצה על הומור ככלי לתקשורת  בינאישית מקרבת ולפיתוח מנהיגות בחברות ובארגונים ברחבי העולם ואף הוצאתי ספר שהפך לרב מכר, "עד החתונה זה יעזור" שגם תורגם לאנגלית ונמכר באמזון. אבל לא תמיד הכל היה כל כך מצחיק. כלומר, כן, אבל עמוק בפנים. 

למרות שהייתי שנים קומיקאית, ודי טובה, יעיד הקהל, ביום יום, פחות נטיתי להשתמש בהומור, כל זאת בגלל חוסר בטחון. נעלבתי מהר מדי, והגבתי בתוקפנות רבה מדי. עד שנפל לי האסימון, שיש לי כלי כל כך נפלא, שאני לא מנצלת אותו במידה הראויה. מאז שהתחלתי להשתמש בו גם בחיי היום יום, התחוללו בחיי פלאים, מערכות היחסים שלי עם הסביבה השתפרו, הרבה יותר קל לי לסגור עסקאות, אני מתמודדת נהדר עם לקוחות שלעיתים יכולים להיות קצת, איך נגיד, "מעצבנים!", ואפילו ירדתי מידה במכנסיים (כי צחוק מרזה!) אבל העלתי אותה בחזרה בחגים.

בקיצור, איכות חיי השתנתה לטובה, ולא רק על הבמה, אז החלטתי לחלוק אתכן את השפע שההומור הכניס לחיי כדי שתדעו שכל אחת יכולה, להשתמש בו בחוכמה, זה ממש לא ענין מולד, זה אפילו לא תכונה – אלא מיומנות נרכשת ודי במהרה!

לצערי, עד לא מזמן, נשים היססו להשתמש בהומור בנאומים רציניים מחשש שהן לא תקלחנה ברצינות וגם מהצורך להוכיח שאנחנו ראויות למקום אליו הגענו. אבל לאחרונה אנחנו עדים יותר ויותר לנאומים שבהם הנשים אומרות, אנחנו כבר שוות, ומתוך המקום הזה – אנחנו נינוחות ומרשות לעצמנו להתבדח, להקליל, להיות קצת אחת מהחבר'ה, ועדיין להוביל.

אני מזמינה אתכן למסע מצחיק, פרקטי ומעורר השראה של שעה איתי, מגולדה מאיר ועד מישל אובמה, בתחנות נעצור גם אצל תאצ'ר, מרקל  והילרי קלינטון, ולא נשכח גם את ידידתנו  הניו זילנדית, ג'סינדה ארדרן. 

בשעה של צחוק, ובהרצאה אינטראקטיבית, בהשתתפות הקהל, אנחנו צוחקות, משתפות, משתתפות ולומדות. 

בהרצאה נקבל טיפים איך הומור משתמש כערוץ תקשורת בינאישית אפקטיבי במיוחד, מהם עשרת התפקידים השונים שלו, ממרכך ועד מעביר ביקורת בצורה נעימה, למה כדאי להשתמש בהומור עצמי ואיך לעשות את זה נכון, איפה עובר הגבול בין הומור לציניות ומתי להשתמש בהומור ומתי דווקא לא.

בהרצאה צפו ארגונים רבים, חברות הייטק בארץ ובחו"ל, היא מועברת באנגלית ובעברית, בזום או פרונטלית, כהרצאה או כסדנא, ונשמח, כמובן, לתת המלצות ממשרד הבטחון, חברת 3M, סגלים אקדמאיים ואירועים פרטיים. 

הכי חשוב, תזכרו, את הכי יפה כששמח לך.

אולי יעניין אתכם לקרוא גם את המדריך המלא לשימוש בהומור בפרזנטציות.

שתף המאמר:

שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
שיתוף ב print

אשמח לקבל פרטים על ההרצאה

דברו איתי!
איך אוכל לעזור?
דילוג לתוכן