"הצחקת נגעת!"


יש לי סוד לגלות לכם!

רב האנשים מתייחסים להומור כמשכך כאבים טבעי, מפחית לחצים ותורם לבריאות הכללית. כל זה נכון ויפה, אבל בשביל זה אתם לא צריכים אותי, יש לכם את גוגל.

אפרופו גוגל, אם תקלידו "הומור" תקבלו את ההגדרה – ערוץ תקשורת שמטרתו להביא לידו צחוק. נכון, אנחנו מתקשרים בעזרת הומור. צחוק הוא רק התוצאה של אותה התקשורת. תודו שלא ידעתם את זה, למה? כי אתם לא מבררים.

אז למה לתקשר בעזרת הומור אם אפשר פשוט לתקשר בצורה רגילה, אתם שואלים? כי הומור היא צורת תקשורת אפקטיבית שמביאה לאינטימיות גבוהה בזמן קצר, מייצרת הקשבה ומנטרלת התנגדויות. תוצאות שקשה להשיג בצורה מהירה יחסית, אם בכלל, בשיחה רגילה.

רוצים דוגמא? קבלו.

נניח שנכנסתם הרגע לסניף הבנק שלכם ונעמדתם בתור לפקיד התורן. משום מקום מציצה לרגע גברת שצועקת עליכם שהיא הייתה לפניכם ורק הלכה רגע לשאול משהו וחזרה. ברב הפעמים, סיטואציה כזאת תביא בישראל ישר לעצבים, לחץ, ריב, דקירות, שבעה, הלוויה. למה? כי האגו שלנו כל כך פגיע, שהוא ישר נכנס לפעולה. צעקו עלי? ברור שאני אצעק בחזרה.

אבל ריבים בדרך לא ממש מקדמים אותו בחיים, לראש התור, או בכלל. במקרה כזה במקום לענות לגברת שצעקה עליכם "למה עקפת אותי, הייתי כאן קודם!" אפשר פשוט לענות, "לא קרה כלום, תני לי לסיים לעקוף אותך ואז תעקפי אותי בחזרה." מבטיחה לכם שאחרי תשובה כזו היא תהיה כל כך בהלם שהעימות בטוח נגמר.

הומור גם עוזר לנו לברר דברים מביכים שקשה לשאול או להגיד בצורה ישירה, למשל, לא נעים לנו לסלק אורחים שנתקעו ושלא מבינים את הרמז גם אחרי שפנינו הכל מהשולחן, הוצאנו לטיול את הכלב וכיבינו את האורות. במקרה כזה, תמיד אפשר לשאול בחיוך: "חבר'ה, מה תשתו לפני שתלכו?" או, "מי רוצה פרי לדרך?".

 

על ההרצאה

בהרצאה "הצחקת נגעת" אני נותנת שלל דוגמאות ממגוון תחומים בחיים, החל מזוגיות, דייטים, מקום עבודה, כנותני שירות, כמקבלי שירות, עם המשפחה המורחבת, הילדים ואפילו מול שוטר התנועה, אותן ניתן לפתור בעזרת הומור.

מדובר במופע שהוא הרבה מעבר לסטנד אפ. צוחקים מלא, אבל גם מקבלים ערך מוסף וכלים פרקטיים לחיים.

אז מה היה לנו פה, הומור מקרב, מברר, מבקר, מרכך. איזה כייף! ותזכרו, לא תמיד הומור יכול לפתור הכל, מה שכן, הוא מייצר הקשבה טהורה ומפה והלאה זה כבר שלכם.

ראו וצחקו: קיבוץ נחשולים, עובדי שטראוס, הנהלת אלביט, ארגון המורים, חברת ביטוח "דקלה", עיריית קריית מוצקין, הנהלת ויצ"ו ועוד ועוד. 

ההרצאה באורך שעה מועברת בעברית ובאנגלית.

צרו קשר עם אודליה

השאירו פרטים או התקשרו
054-2473080

השם שלך (חובה)

האימייל שלך: (חובה)

נושא

ההודעה שלך